[Podróże] Bla Bla Car – oszczędzaj na paliwie, podróżuj taniej

Idea carpoolingu, popularna w zachodniej Europie, dotarła także do Polski. Polega ona na współdzieleniu samochodu w drodze do pracy lub w przemieszczaniu się pomiędzy miastami.

W tym drugim przypadku bardzo przydatne są portale, na których możemy dodać swoją trasę i szukać osób, które pojadą z nami i dołożą nam do paliwa, albo gdzie to my będziemy mogli znaleźć kierowcę, który podwiezie nas do miasta, do którego się wybieramy. Jednym z popularniejszych takich portali w Polsce jest Bla Bla Car. Nazwa bierze się z tego, że podróżując z większą liczbą osób mamy przynajmniej do kogo się odezwać. Obecnie Bla Bla Car jest już na tyle popularny, że liczba ofert jest bardzo duża, szczególnie na najbardziej popularnych trasach.

Koszt przejazdu często jest niższy niż podróż pociągiem lub autokarem (może z wyjątkiem polskiegobusa w promocji), a komfort podróży wyższy i czas przejazdu dużo krótszy.

O bezpieczeństwo dbamy wybierając kierowców, którzy już niejednego pasażera wozili i mają pozytywne recenzje.

Na popularnych trasach możemy również wpływać na komfort przejazdu poprzez wybór kierowcy pod kątem samochodu, którym będziemy jechać. Po wysłaniu wiadomości do kierowcy i zaakceptowaniu naszego zapytania umawiamy się w konkretnym miejscu w mieście i jedziemy. Płatność jest z góry określona na stronie z daną ofertą.

Tu możesz założyć konto na Bla Bla Car

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.